Як відкрити підкатегорію А1, якщо є категорія А

Корисність матеріалу:
5 / 5 ( Відгуків: 8 )

Категорія А має підкатегорію А1 – поділ стався близько 10 років тому. Хоча А формально старша, її наявність не гарантує право на керування такими ж транспортними засобами, як і А1. Тому часом доведеться відкривати ще й молодшу підкатегорію. Давайте розберемося, коли треба робити.

Чи можна з категорією А їздити на скутері чи мопеді?

Сьогодні мопеди, скутери та моторолери користуються неабиякою популярністю. Тому подібні пристрої з двигуном об’ємом до 50 см (не включно) або силовим агрегатом потужністю до 4 кВт, що працює від електрики, були об’єднані в окрему підкатегорію А1. Однак це не означає, що з категорією А не можна їздити, наприклад, скутером. Можна, якщо об’єм двигуна дорівнює або більше 50 см3. А от для керування менш потужними двоколісними транспортними засобами не обійтися без прав підкатегорії А1.

Категорія А: на чому можна їздити?

Насправді правила регламентують приналежність транспортного засобу до категорії за їх конкретного типу, а, по технічним характеристикам. Насамперед А призначена для власників двоколісних мотоциклів та мотоциклів з коляскою, оснащених мотором від 50 см3 або електродвигуном потужністю 4 кВт та вище. Водійське посвідчення можна отримати у 16 років, проте їздити на потужних мотоциклах із силовим агрегатом об’ємом від 350 см3 мають право лише учасники дорожнього руху, що досягли 18-річчя. А ось для керування мотоциклом з бічним причепом, трициклом або квадроциклом потрібна зовсім інша підкатегорія – В1.

На чому можна їздити із категорією А1

Власники посвідчень водія з категорією А1 можуть їздити на мопедах, скутерах, моторолерах та будь-яких інших двоколісних транспортних засобах з мотором до 50 см3 або електродвигуном потужністю до 4 кВт.

Скажи мені, скільки у двигуні кубів – і я відповім, які права треба отримувати

Фактично насамперед необхідно з’ясувати потужність силового агрегату двоколісного транспортного засобу. Це дозволить одержати потрібні права. Адже їзда на транспортному засобі, який не відповідає відкритій у документі категорії, рівносильна відсутності посвідчення водія. Тому загрожує учаснику дорожнього руху чималим штрафом – 3400 грн. При повторному затриманні розмір покарання може зрости до 40800 гривень. Так що важливо не припуститися помилки.

Відкриття категорії А1, коли А вже є

Ось що потрібно знати, якщо виникла потреба отримати знижену категорію:

 • Власники виданих до 2011 року прав категорії А при обміні посвідчення водія на документ нового зразка автоматично отримують ще й підкатегорію А1.
 • Коли права отримано після 2011 року, не обійтись без перепідготовки у мотошколі .
 • Можна відкрити підкатегорію А1 без здачі теорії – для цього стаж керування транспортними засобами категорії А має становити щонайменше 1 рік.
 • Якщо стаж водіння менше року, доведеться пройти теоретичний та практичний курси навчання.
Зміст статтіЗміст статті
Їзда на скутері чи мопеді
На чому можна їздити із категорією А
На чому можна їздити із категорією А1
Які права потрібно отримати
Відкрити категорію А1 коли є А
Залишились питання?
Якщо у вас залишилися питання, заповніть форму та наші фахівці у найближчий час зв'яжіться з вами

  необхідно всього 2 місяці
  Вже через два місяці ви отримаєте водійські права.
  немає прихованих платежів
  Часткова або повна оплата вартості навчання.
  навчальні закладів
  Всі навчальні заклади розташовані біля метро.
  водіння
  Практичні заняття вже на другому тижні.
  arrow top