Як отримати посвідчення водія в Україні без автошколи

Корисність матеріалу:
5 / 5 ( Відгуків: 16 )

Мати автомобіль – не означає вміти ним керувати. Як і у будь-якій справі, спочатку потрібно пройти навчання. Однак багато хто шукає обхідні шляхи, намагаючись отримати посвідчення водія, не витрачаючи декількох місяців на курси водіння. У цій статті ми докладно розповімо про те, чи потрібно вчитися в автошколі, щоби отримати права.

Чи обов’язково навчатись в автошколі?

На запитання “чи можна не відвідувати теорію в автошколі”, ми впевнено скажемо: так. Але щодо отримання прав “екстерном”, це можливо тільки в категорії А та В. Це пояснюється тим, що наступні категорії пов’язані з перевезенням пасажирів і вантажів, що вважається більш відповідальною справою, і тут потрібно пройти повний курс в автошколі з теорією та практикою .

Кожен бажаючий може прийти до відділення ГСЦ МВС та легально, але самостійно, скласти іспит. Це не вважається покупкою прав. Людина складає іспити, відмінність лише тому, що він навчався сам, без відвідування спеціальних курсів.

Переваги та недоліки самостійного навчання

Якщо вас спитають, чи можна здати на права заочно, ви вже зможете дати правильну відповідь. Але варто також розібратися в тому, які є плюси та мінуси у самостійній підготовці до водіння.

Переваги:

 • Економія часу;
 • Можливість навчатися в такому темпі та графіку, який буде зручний вам.

Недоліки:

 • Необ’єктивна оцінка ваших знань – часом ми надмірно самовпевнено вважаємо, що всі труднощі нам під силу. Однак на дорогах часто виникають украй небезпечні ситуації, і ви не завжди можете знати, як правильно на них зреагувати;
 • Відсутність досвідчених викладачів – якщо вас навчають родичі, ви повинні пам’ятати, що який би досвід водіння у них не був, вони – не кваліфіковані вчителі. Повні та достовірні дані під час навчання вам зможе дати лише професіонал.

Перш ніж прийняти рішення про те, чи навчатиметеся ви в автошколі чи ні, постарайтеся об’єктивно відповісти собі на запитання: ви абсолютно впевнені у власних знаннях і навичках?

Як здати на права не навчаючись в автошколі

Ми вже розповіли, чи можна здати на права без автошколи. ;Тепер розберемо, як це зробити.

Щоб отримати посвідчення водія, вам знадобиться надати в ГСЦ МВС той же пакет документів, що і в автошколу:

 • Медичну довідку, а також висновок нарколога та психіатра;
 • 2 фото 3х4;
 • Оригінал та копію паспорта;
 • Документ про оплату іспиту.

У призначений день ви повинні прийти до відділення ГСЦ МВС та скласти спочатку теоретичний іспит на комп’ютері. Він складається з 20 питань і на його виконання відводиться 20 хвилин. Якщо теорію здано успішно, протягом 3-х місяців ви отримуєте можливість скласти практичний іспит. Тут важливо враховувати те, що якщо ви не здасте практику з 3-х спроб, вам доведеться все ж таки пройти навчання в автошколі.

Ми рекомендуємо безпосередньо перед самим іспитом все ж таки взяти приватні уроки з інструктором, щоб потренуватися на автодромі та в місті. Це допоможе підготуватися до здачі та відчути себе впевненіше.

Зміст статтіЗміст статті
Самостійне навчання
Переваги і недоліки
Права без автошколи
Залишились питання?
Якщо у вас залишилися питання, заповніть форму та наші фахівці у найближчий час зв'яжіться з вами

  необхідно всього 2 місяці
  Вже через два місяці ви отримаєте водійські права.
  немає прихованих платежів
  Часткова або повна оплата вартості навчання.
  навчальні закладів
  Всі навчальні заклади розташовані біля метро.
  водіння
  Практичні заняття вже на другому тижні.
  arrow top