Штраф за керування без водійського посвідчення в Україні

Корисність матеріалу:
5 / 5 ( Відгуків: 25 )

Незважаючи на те, що всі ми знаємо: їзда з простроченими правами або зовсім без них неприпустима, багато хто все ж таки запитує себе: що буде, якщо немає прав, а ти за кермом? Якщо вас не зупинять, очевидно нічого. Але якщо поліцейський зупинить вас, і виявиться, що у вас немає посвідчення водія, воно прострочено або у вас відкрита інша категорія, що не відповідає вашому транспорту, на вас чекають штрафи за водіння без прав.

Що має бути із собою у кожного водія на дорозі?

 • Водійське посвідчення;
 • Техпаспорт на авто;
 • Поліс ОСАЦВ.

У цій статті ми розповімо, яке покарання за їзду без прав в Україні діє зараз.

Штрафи за керування без прав

Нещодавно були введені нові штрафи за водіння без прав. Уряд навмисно збільшує їх для того, щоб знизити кількість несумлінних водіїв на дорогах.

З якою ж сумою доведеться попрощатися, порушивши правила?

 • У вас є водійське, але ви забули його вдома. Доведеться заплатити 425 грн.;
 • У вас немає водійського у потрібній категорії. Доведеться заплатити 3400 грн.;
 • Вас уже штрафували та позбавили посвідчення раніше. У разі водіння без прав штраф становитиме 20400 грн. Також у цьому випадку водій буде позбавлений можливості керувати протягом 5-ти років;
 • За ваше авто сіла людина, яка не має водійського. Сплатіть штраф у 510 грн.

Ось скільки штрафів за управління без прав є зараз. Суми вражаючі, тому краще не ризикувати та не сідати за кермо без посвідчення.

Чи можна не брати водійське із собою?

Брати із собою водійське люблять не всі. Не найакуратніші водії ризикують втратити документ, а дівчата, змінюючи сумки, можуть просто забути його вдома. Для зручності було створено спеціальний додаток Дія, де можна в електронному вигляді зберігати посвідчення та техпаспорт. Юридично вони будуть значні, як і паперові екземпляри. Зважайте на те, що якщо вас зупинять на дорозі, а інтернет не працюватиме, пред’явити документи не вийде.

Як оскаржити штраф

Отже, чи можна їздити із простроченими правами? Однозначно ні. Але якщо ви зафіксували помилку в роботі органів, не згодні з виписаними штрафами, ви можете його оскаржити:

 • Потрібно скласти протокол події;
 • Письмово зафіксувати всі подробиці того, що сталося;
 • Додати свідчення свідків.

Звернутися з цими даними потрібно до відділення поліції, суду чи прокуратури. Заявка розглядається протягом 30 днів. Але краще не відкладати це питання і одразу після фіксації штрафу (протягом 10 днів) робити звернення на його перегляд.

Ми рекомендуємо всім водіям бути уважними та перед виходом з дому перевіряти наявність водійського у сумці. Або просто скачати програму Дія і не перейматися паперовими носіями. А якщо у вас ще немає прав, телефонуйте до нашої автошколи, отримуйте права та виїжджайте на вулиці країни без страху бути оштрафованими!

Зміст статтіЗміст статті
Штрафи
Їзда без водійського
Оскарження штрафу
Залишились питання?
Якщо у вас залишилися питання, заповніть форму та наші фахівці у найближчий час зв'яжіться з вами

  необхідно всього 2 місяці
  Вже через два місяці ви отримаєте водійські права.
  немає прихованих платежів
  Часткова або повна оплата вартості навчання.
  навчальні закладів
  Всі навчальні заклади розташовані біля метро.
  водіння
  Практичні заняття вже на другому тижні.
  arrow top