Зі скількох років здають на права в Україні

Корисність матеріалу:
5 / 5 ( Відгуків: 23 )

Підлітки завжди прагнуть якнайшвидше стати самостійними та опанувати навички управління транспортом.Але в Україні діє закон – почати водити можна не раніше 16 років. Саме з цього віку настає кримінальна відповідальність. Однак із 16-ти років можна почати керувати лише мотоциклом. А як же водіння авто? На питання коли можна вчитися на права у різних категоріях відповідаємо у цій статті.

З скільки років здають на права

Отримати посвідчення водія в різних категоріях можна в різному віці:

 • Категорія A – 16 років (управління мотоциклами);
 • Категорія B – 18 років (керування автомобілем максимально з 8 пасажирськими місцями);
 • Категорія C – 18 років (управління вантажним транспортом);
 • Категорія D – 21 рік (пасажирські автобуси, склади з тягачом та причепом).

Відмінності в категоріях за параметром зі скільки можна здавати на права зрозумілі. Керувати мотоциклом простіше, ніж машиною, водій уже відповідає за інших учасників руху, і у разі нещасного випадку буде притягнутий до кримінальної відповідальності. Водити авто чи вантажний транспорт можна з повноліття – вважається, що саме у 18 років людина стає досить самостійною та відповідальною для цього. Управління пасажирським транспортом означає відповідальність не лише за себе, а й інших, тому допустимий вік вищий – 21 рік.

У скільки років можна вчитися на права

Якщо отримати права можна не раніше 16 років, то в якому віці можна вчитися на права? В Україні діють такі правила:

 • Навчання на категорію A можна розпочинати з 14 років;
 • На категорію B – з 16 років.

У цілому нині розрахунок можна зробити так. Наприклад, ви хочете отримати права у категорії B. Ви можете зробити це не раніше 18 років. Навчання в автошколі триває в середньому 3 місяці. Ви можете почати навчання з кількох років? Коли вам виповниться 17 років та 9 місяців. Можна приступити до навчання і раніше, щоб самостійно вивчити правила дорожнього руху або відвідувати автошколу. Тоді перед практичним іспитом потрібно лише освіжити вже отримані знання.

Якщо ви розпочали навчання за кілька років до отримання прав, на нашому сайті в будь-який момент кожен охочий може пройти тести ПДР онлайн, щоб потренуватися у знаннях та пройти реальний іспит у ГСЦ МВС.

Коли ж розпочинати навчання?

Підіб’ємо підсумок: з скільки років можна вчитися на права. Навчання можна починати і о 14, і о 15, і о 16. Деякі готові о 18, а комусь варто почекати, набратися досвіду, позбутися юнацького максималізму і прагнення до перегонів, і освоїти керування трохи пізніше.

У нашій автошколі ви можете отримати права у різних категоріях за короткий термін. Наша методика навчання дозволить навчити кожного, навіть якщо ви не маєте жодних знань щодо водіння. Ми будемо раді прийняти вас до нашої установи для досягнення допустимого для навчання віку.

Зміст статтіЗміст статті
Коли отримати права
Коли вчитися на права
Підсумок
Залишились питання?
Якщо у вас залишилися питання, заповніть форму та наші фахівці у найближчий час зв'яжіться з вами

  необхідно всього 2 місяці
  Вже через два місяці ви отримаєте водійські права.
  немає прихованих платежів
  Часткова або повна оплата вартості навчання.
  навчальні закладів
  Всі навчальні заклади розташовані біля метро.
  водіння
  Практичні заняття вже на другому тижні.
  arrow top