Зі скількох років можна їздити на мопеді

Корисність матеріалу:
5 / 5 ( Відгуків: 20 )

Багато хто досі вважає, що для управління мопедом не потрібне посвідчення водія. Однак цей вид транспорту відноситься до досить потужних, а значить може розвивати швидкість, яка потенційно небезпечна для пішоходів та інших водіїв. Тому якщо вас цікавить питання “у скільки років можна здавати на права на мотоцикл”, читайте нашу статтю і дізнаєтесь.

Яка категорія потрібна на транспорт

Відразу внесемо ясність у те, які права на скутер і з скільки років потрібні:

 • Мопед із двигуном до 50 куб.см розвиває максимальну швидкість 60 км/годину. Для управління потрібна категорія А1;
 • Мопед із двигуном понад 50 куб.см вимагатиме наявність прав категорії А;
 • Швидкісні мотоцикли, моторолери із двигуном понад 50 куб.см та 4 кВт вимагають наявності категорії А.

Зі скільки років можна отримати права на мопед в Україні?З 16 років. А розпочати навчання – з 14-ти років. І все ж рекомендується розпочинати навчання якомога ближче до того моменту, коли учневі виповниться 16 років, щоб знання були свіжими та актуальними.

Для керування три- та чотириколісними транспортними засобами (квадроцикли, мотоцикли до 400 кг вагою) потрібно мати відкриту категорію В1. Отримати її можна лише досягнувши повноліття, тобто у 18 років.

Декого також цікавить, коли можна отримувати права на пітбайк – спортивний позашляховий мотоцикл. Якщо його сертифіковано як мототранспорт, то потрібна категорія А. Ми вже говорили, що отримати її можна з 16-ти років. Якщо сертифікації немає, їздити на пітбайку можна виключно на спеціальних спортивних майданчиках.

З якого віку можна одержати права на мотоцикл?

Навчання на категорію А проходить у послідовності:

 • Теоретичні заняття у навчальних класах;
 • Практична їзда на автодромі;
 • Заняття у місті.

За час курсу ви освоїте всі необхідні навички та маневри для безпечного водіння. Не варто самовпевнено вважати, що керувати скутером – це легко та доступно кожному. Це не так. А результатом необдуманих вчинків може стати серйозна травма чи навіть чиєсь життя.

Ще раз відповімо з скільки років можна водити мопед: з 16 років. Саме у цьому віці з’являється кримінальна відповідальність, тому якщо водій здійснить неправомірні дії, його буде покарано згідно із законом.

При цьому, якщо ви вже отримали права, наступний крок – реєстрація скутера. Нагадаємо, що штраф за їзду без посвідчення водія складе 3400 гривень. Тому краще не поспішати та дочекатися того моменту, коли ви зможете законно сісти за кермо мопеда. Тим більше, що навчання займе 2-2,5 місяці, а за цей термін ви освоїте всі необхідні навички для впевненої їзди містом.

У нашій автошколі ви можете пройти курс у найкращих викладачів міста. ;Якщо вам вже виповнилося 14 років, і ви хочете пройти навчання водінню мопеда, телефонуйте зараз або залишайте заявку на сайті. Наш менеджер зв’яжеться з вами та розповість, коли розпочнеться найближчий курс у категорії А.

Зміст статтіЗміст статті
Необхідна категорія
Вік для отримання прав
Залишились питання?
Якщо у вас залишилися питання, заповніть форму та наші фахівці у найближчий час зв'яжіться з вами

  необхідно всього 2 місяці
  Вже через два місяці ви отримаєте водійські права.
  немає прихованих платежів
  Часткова або повна оплата вартості навчання.
  навчальні закладів
  Всі навчальні заклади розташовані біля метро.
  водіння
  Практичні заняття вже на другому тижні.
  arrow top