Який знак вішати водію-початківцю

Корисність матеріалу:
5 / 5 ( Відгуків: 18 )

Ви успішно пройшли навчання в автошколі, отримали права та готові виїхати на вулиці міста. Однак наявність посвідчення водія не означає, що ви вже досвідчений і вмілий водій. Перший час кожен водій-початківець стежить за обмеженням швидкості, не дуже впевнено маневрує і може ввести в оману інших учасників руху. Тому важливо, щоб на вашому авто була наклейка новачок за кермом. Яка, де її купити та як правильно розміщувати – читайте у статті.

Чи обов’язково клеїти знак?

Чи потрібно вішати знак початківець? Так, якщо ви хочете убезпечити себе та інших на дорогах. Відсутність наклейки не карається законом, це питання виключно на ваш розсуд. Але якщо у вас є значок 70 на машину (обмеження швидкості), водії, які знаходяться позаду або збоку від вас, знатимуть: ви – новачок.

Швидше за все, якщо ви зробите необдуманий маневр, помилку, інші поставляться до вас поблажливо, розуміючи, що ви тільки недавно сіли за кермо. Або будуть остерігатися вас на дорозі, розуміючи, що ви можете бути непередбачуваними. Рекомендовано розміщувати спеціальний знак новачка протягом перших 2 років після отримання прав. Але все суб’єктивно: ви можете зняти його, коли відчуєте себе доволі впевненим водієм.

Який вибрати знак водію-початківцю

Якщо ви вирішили все ж таки придбати спеціальний знак, далі стоїть питання який саме взяти:

 • Знак обмеження швидкості 70 – найкращий варіант, оскільки він прямо повідомляє іншим учасникам руху, що ви – водій-початківець. Така наклейка свідчить, що за містом ви можете їхати зі швидкістю не більше 70 км/год. Таке обмеження є важливим тому, що ви ще не володієте достатнім досвідом водіння і маєте їздити вкрай акуратно;
 • Наклейка У на авто – багато хто помилково вважає, що цей знак потрібно розміщувати тим, хто тільки отримав права. Насправді У кріплять на навчальні авто, на яких здійснюються уроки водіння в автошколах. Якщо ви наклеїте його на свій автомобіль, то введете в оману інших водіїв;
 • “Туфелька” або “Чайник”. Такі варіації використовують дівчата чи студенти, вважаючи, що так вони знайдуть поблажливість у складній ситуації з боку водіїв. Але такі наклейки можуть стати приводом для глузування або спроб підрізати вас, що може бути вкрай небезпечно.

А куди клеїти знак 70? Найкраще розмістити наклейку у верхньому лівому кутку на задньому склі. Саме в цьому місці вона, швидше за все, не заважатиме вашому огляду, а також буде добре видно іншим водіям.

Де купити знак водія-початківця? Ви можете знайти його в автомобільних магазинах або пошукати в інтернет-магазинах.

Підіб’ємо підсумок: після того як ви отримали права, найкраще придбати спеціальний знак на авто. Ідеальний вибір – знак 70. Ви можете тримати його на машині до тих пір, поки не зрозумієте, що набралися досвіду і вже не є небезпечним для інших водіїв. І, звичайно, прагнути того, щоб щоразу, виїжджаючи на дороги, максимально відточувати свою майстерність керування транспортним засобом.

Зміст статтіЗміст статті
Наявність знаку
Вибір знаку
Залишились питання?
Якщо у вас залишилися питання, заповніть форму та наші фахівці у найближчий час зв'яжіться з вами

  необхідно всього 2 місяці
  Вже через два місяці ви отримаєте водійські права.
  немає прихованих платежів
  Часткова або повна оплата вартості навчання.
  навчальні закладів
  Всі навчальні заклади розташовані біля метро.
  водіння
  Практичні заняття вже на другому тижні.
  arrow top