Як відкрити категорію Б, якщо вже є С

Корисність матеріалу:
5 / 5 ( Відгуків: 7 )

Посвідчення водія категорій Б і С формально призначені для управління вантажними та легковими автомобілями відповідно. Однак на практиці права категорії B також дають можливість водити невеликі вантажівки, загальна маса яких разом із пасажирами та вантажем не перевищує 3,5 тонни. Але, звичайно, щоб керувати середньотоннажними автомобілями (до 7,5 тонни) та справжніми великовантажами (понад 7,5 тонн) потрібні категорії С1 та С. Сьогодні ми розповімо, як відкрити категорію Б водіям вантажівок.

Чи потрібно власнику прав категорії С навчатися в автошколі, щоб відкрити категорію Б

Управління великовантажним автомобілем та легковою машиною суттєво відрізняються. Тому для отримання допуску до складання іспиту на права категорії Б водіям вантажівок доведеться пройти практичний курс навчання водінню в автошколі. Тривалість перепідготовки – як мінімум 20 навчальних годин. Після успішного тестування в автошколі випускник має скласти іспит у сервісному центрі МВС, після чого йому буде відкрито категорію Б.

Чи потрібно водієві з відкритою категорією С складати теорію

Власники прав категорії С можуть не складати теоретичну частину іспиту у ТСЦ МВС при відкритті категорії Б. Для цього необхідно:

 1. Протягом року після отримання посвідчення водія категорії B пройти практичне навчання водінню в автошколі та отримати допуск до складання іспиту. У такому разі попередні результати з теорії будуть автоматично зараховані , що дозволить здобувачеві прав заощадити час та гроші.
 2. Надати документи, що підтверджують керування вантажними автомобілями протягом останніх 12 місяців. Тоді достатньо пройти 20-годинну практичну перепідготовку в автошколі та успішно скласти іспит з водіння у сервісному центрі МВС.

Які необхідні документи, щоб відкрити категорію B за наявності С

Необхідно надати у ТСЦ МВС такі документи:

 1. Справжній паспорт громадянина України з обов’язковою відміткою про реєстрацію.
 2. Копію ідентифікаційного коду
 3. Посвідчення водія категорії С.
 4. Медичну довідку форми 083/о з обов’язковою відміткою про придатність до керування транспортними засобами, що відповідають категоріям Б та С.
 5. Квитанцію щодо оплати послуг ТСЦ МВС.
 6. Документи, що підтверджують досвід керування транспортними засобами категорії С протягом останніх 12 місяців, щоб не здавати теорію.

Етапи перепідготовки та отримання прав

Для відкриття категорії Б необхідно:

 1. Пройти медкомісію та отримати довідку форми 083/о.
 2. Зібрати пакет потрібних документів.
 3. Успішно пройти перепідготовку у автошколі. Тривалість практичних занять – 20 годин. Залежно від інтенсивності відвідин уроків курс займає від 3 до 4 тижнів.
 4. Подати документи до ТСЦ МВС та записатися в електронну чергу на складання іспиту у конкретний день та обумовлений час.
 5. Сплатити послуги СЦ.
 6. Скласти практичний іспит, підтвердивши свої навички керування транспортними засобами категорії B .
Зміст статтіЗміст статті
Навчання в автошколі
Екзамен з теорії
Необхідні документи
Основні етапи
Залишились питання?
Якщо у вас залишилися питання, заповніть форму та наші фахівці у найближчий час зв'яжіться з вами

  необхідно всього 2 місяці
  Вже через два місяці ви отримаєте водійські права.
  немає прихованих платежів
  Часткова або повна оплата вартості навчання.
  навчальні закладів
  Всі навчальні заклади розташовані біля метро.
  водіння
  Практичні заняття вже на другому тижні.
  arrow top