Відповідаємо на популярне питання: чи можна їздити без прав, якщо поряд людина із правами?

Корисність матеріалу:
5 / 5 ( Відгуків: 7 )

Свого часу отримати навички керування автомобілем та іншим транспортним засобом можна було в індивідуальному порядку. При цьому в ролі вчителя міг виступати не лише професійний інструктор, спеціалізація якого – підготовка водіїв, а й будь-який власник прав відповідної категорії із стажем перебування за кермом від трьох років. Однак до ПДР було внесено зміни і відповідний пункт був просто видалений із правил.

Тому сьогодні навчати водіїв-початківців мають право лише професіонали, а заняття мають проводитися на спеціальних автомобілях. Понад те, інструктори зобов’язані працювати в акредитованих у МВС навчальних центрах. Стаття 15 Закону “Про дорожній рух” суворо забороняє індивідуальне навчання. Тому “дати покермувати” людині без прав, навіть якщо поруч знаходиться досвідчений учасник дорожнього руху з посвідченням водія, означає порушити українське законодавство. Пункт 2.9 ПДР категоричний: передача керування транспортним засобом особі без прав не допускається. За це потрібно сплатити штраф як вчителю, так і учневі – по 3400 гривень “з носа”.

Де можна їздити без прав?

Без прав можна їздити слухачам акредитованої в МВС автошколи, які здобувають навички водіння під керівництвом досвідченого інструктора. Спочатку навчання проходить на автодромі, а потім учитель та учень виїжджають на вулиці міста. Але навіть для навчання водінню у спеціально створеній для цього установі необхідно виконати низку обов’язкових умов, які викладені в пунктах 24.1 та 24.2 правил дорожнього руху:

  • Той, хто навчається, зобов’язаний пройти медкомісію та отримати довідку про те, що може за станом здоров’я керувати транспортним засобом.
  • Учню має бути не менше 16 років, а для здобуття навичок їзди на мототехніці – щонайменше 14 років.
  • Керувати засобом пересування без прав навіть у присутності інструктора заборонено без документа, що засвідчує вік і особу.
  • Транспортний засіб має бути переобладнаний та сертифікований у МВС для використання у навчальних цілях. Інструктору важливо зі свого місця мати можливість спостерігати за дорогою за допомогою дзеркал заднього виду, а також у разі потреби загальмувати чи вичавити зчеплення, використовуючи другий комплект педалей.

Де можна вчитися їздити на машині без прав

Можна однозначно вказати місця, де можна керувати автомобілем без прав у супроводі професійного інструктора:

  1. На спеціально обладнаному майданчику чи автодромі під час навчання у автошколі.
  2. По вулицях міста на навчальному сертифікованому транспортному засобі, попередньо переобладнаному для навичок водіння.

У яких випадках можна їздити без прав

Українське законодавство дає недвозначну відповідь на винесене в заголовок питання: керувати транспортним засобом без прав заборонено незалежно від того, сидить поруч людина з посвідченням водія чи ні. Єдиний виняток – практичні заняття в автошколі під керівництвом інструктора. В цьому випадку їздити без прав на спеціально обладнаному автомобілі можна цілком законно.

Зміст статтіЗміст статті
Їзда без прав
Навчання водінню без прав
Коли можна їздити без прав
Залишились питання?
Якщо у вас залишилися питання, заповніть форму та наші фахівці у найближчий час зв'яжіться з вами

    необхідно всього 2 місяці
    Вже через два місяці ви отримаєте водійські права.
    немає прихованих платежів
    Часткова або повна оплата вартості навчання.
    навчальні закладів
    Всі навчальні заклади розташовані біля метро.
    водіння
    Практичні заняття вже на другому тижні.
    arrow top