Термін навчання в автошколі в Україні

Корисність матеріалу:
5 / 5 ( Відгуків: 24 )

Сьогодні всі ми живемо у швидкому міському ритмі, коли доводиться поєднувати роботу, навчання та додаткові заняття з обраних напрямків. А коли дуже хочеться чи дуже потрібно якнайшвидше отримати права на автомобіль, питання “скільки навчатися в автошколі?” стає дуже важливим. Відповідаємо на нього у цій статті.

Скільки потрібно вчитися на права

Скільки навчатися в автошколі – періоди залежать від обраного курсу та категорії:

 • Категорія А – повний курс триває 2-2,5 місяці, включає теоретичний і практичний блок;
 • Категорія А1 – також триває 2-2,5 місяці, програма навчання аналогічна категорії А;
 • Термін навчання на категорію залежить від обраного графіка. Мінімальний термін – 2 місяці. Це якщо автошкола пропонує прискорений курс, і заняття проходитимуть не рідше 3-х разів на тиждень. У звичайному режимі навчання триватиме до 3 місяців.

Якщо у вас вже є права на автомобіль, і ви хочете пройти перепідготовку, терміни будуть коротшими:

 • Перепідготовка на категорію А – якщо у вас вже є права категорій B, C, D, займе 2-3 тижні. Тут потрібно пройти 10 практичних занять з водіння (теорію здавати повторно не потрібно), тому терміни, за які ви їх пройдете, варіюються в залежності від вашої зайнятості та інструктора;
 • Перепідготовка на категорію А1 також проводиться, якщо у вас вже є права категорій B, C, D, і займає 1-2 тижні;
 • Перепідготовка на категорію В – з вищих категорій C, D займе 1-2 тижні. Тут також не потрібно складати теорію, а лише практичне водіння (20 годин практики).

Таким чином, відповідь на запитання “скільки зараз навчаються в автошколі” – в середньому від 2-х до 3-х місяців з нуля і до 1-го місяця при перекваліфікації.

Який мінімальний термін навчання в автошколі

Мінімальний термін навчання у категорії В – 2 місяці. Сьогодні для особливо зайнятих студентів автошколи пропонують різні варіанти навчання: ви можете пройти теорію онлайн, і тоді доведеться освоїти тільки практичну їзду в автошколі, щоб потім скласти іспит. Також часто заклади формують групи таким чином, щоб учні змогли у найкоротші терміни освоїти нові навички.

Однак варто враховувати те, що швидко не означає добре. Не прагніть якнайшвидше відучитися на права, адже найголовніше – уважно займатися, у тому числі й самостійно, і взяти стільки практичних уроків, скільки потрібно саме вам для повного засвоєння матеріалу.

Важливо пам’ятати, що після того, як ви уклали договір з автошколою на навчання у конкретно обраній групі, скоротити термін навчання буде неможливо. Якщо є можливість займатись індивідуально за вищу вартість, ви можете вибрати такий варіант. І далі встановлювати прийнятний вам і можливий для інструктора графік занять.

Отже, ми розповіли, скільки тривають курси водіння. ;Якщо вам цей критерій при виборі автошколи дуже важливий, краще заздалегідь зателефонувати до закладу і уточнити питання.

Зміст статтіЗміст статті
Термін навчання
Мінімальний термін навчання
Залишились питання?
Якщо у вас залишилися питання, заповніть форму та наші фахівці у найближчий час зв'яжіться з вами

  необхідно всього 2 місяці
  Вже через два місяці ви отримаєте водійські права.
  немає прихованих платежів
  Часткова або повна оплата вартості навчання.
  навчальні закладів
  Всі навчальні заклади розташовані біля метро.
  водіння
  Практичні заняття вже на другому тижні.
  arrow top