Скільки разів можна складати іспит у сервісному центрі МВС

Корисність матеріалу:
5 / 5 ( Відгуків: 10 )

24 травня 2023 року було опубліковано зміни до порядку підготовки та складання іспитів на права у ТСЦ МВС. Відповідна постанова уряду набула чинності через 2 місяці після оприлюднення. Тепер, наприклад, навчатися водінню транспортного засобу можуть лише ті претенденти на права, які успішно склали теоретичний іспит у МРЕО після освоєння ПДР в автошколі. Давайте розберемося, скільки разів можна бути допущеним до іспиту з теорії та практики в сервісному центрі МВС.

Умови складання та перескладання іспитів на права

Сьогодні схема отримання посвідчення водія в Україні складається з кількох послідовних етапів:

 1. Вивчення ПДР та теоретичних основ керування транспортним засобом в акредитованій автошколі. Після закінчення навчання слухачі курсу одержують відповідне Свідоцтво, яке дійсне протягом 1 року.
 2. Складання іспиту в ТСЦ МВС.
 3. Навчання практичним навичкам керування автошколою, за підсумками якого випускники складають внутрішній іспит. За його підсумками видається Свідоцтво.
 4. Підтвердження отриманих умінь під час іспиту з практики у сервісному центрі. Його можна здати протягом 2-х років з моменту отримання Свідоцтва про успішне завершення практичного курсу навчання в автошколі.
 5. Видача тимчасових прав строком на 2 роки.

Вартість першого отримання прав – 254 гривень (без урахування послуг банку, орієнтовно 20 гривень) плюс 13 гривень за кожен іспит. Як теоретичний, так і практичний іспити можна перездавати. Однак кількість дозволених спроб неоднакова.

Перездавання теорії

У ході теоретичного іспиту доведеться відповісти на 20 питань протягом 20 хвилин. Якщо кількість невірних відповідей більше двох, претендент на водійські права вирушає на перездачу. На підготовку дається щонайменше 5 днів . Тому знову спробувати здати теорію можливо не раніше ніж на шостий день після невдалої спроби. Кількість “підходів” не обмежена, тобто підтверджувати теоретичні знання можна скільки завгодно разів.

Перездавання практики

Практичний іспит складається з перевірки отриманих навичок водіння на спеціальному майданчику (автодромі) та виїзду на автомагістралі затвердженим маршрутом для оцінки дій майбутнього отримувача водійських прав в умовах реального дорожнього руху. В екзаменаційному листі зазначаються результати виконання всіх обов’язкових вправ та здійснення необхідних маневрів. Результати будуть негативними, якщо екзаменований припустився більше 3-х помилок або відмовився від виконання хоча б одного завдання.

Перездавання, як і у випадку з теорією, можливе на шостий день після попереднього заходу. Проте загальна кількість спроб обмежена – після трьох невдач майбутньому водієві доведеться вирушити на повторне навчання до автошколи. Після закінчення курсу можна буде знову спробувати підтвердити свої навички керування в ТСЦ МВС. Ось чому, щоб уникнути нових матеріальних витрат та втрат часу, бажано правильно вибрати перевірений роками успішної роботи навчальний центр та серйозно поставитися до занять.

Зміст статтіЗміст статті
Основні умови
Перездавання теорії
Перездавання практики
Залишились питання?
Якщо у вас залишилися питання, заповніть форму та наші фахівці у найближчий час зв'яжіться з вами

  необхідно всього 2 місяці
  Вже через два місяці ви отримаєте водійські права.
  немає прихованих платежів
  Часткова або повна оплата вартості навчання.
  навчальні закладів
  Всі навчальні заклади розташовані біля метро.
  водіння
  Практичні заняття вже на другому тижні.
  arrow top