Скільки діє Свідоцтво, що видається автошколою

Корисність матеріалу:
5 / 5 ( Відгуків: 11 )

У 2023 році було змінено послідовність проведення теоретичних та практичних занять в акредитованих автошколах та складання іспитів на права у ТСЦ. Сама процедура залишилася незмінною, але фактично процес отримання посвідчення водія було поділено на 2 послідовні етапи.

Діючі умови набуття прав

Сьогодні претенденти насамперед зобов’язані вивчити ПДР та основи керування транспортним засобом. Після закінчення теоретичних занять в автошколі слухачі одержують на руки Свідоцтво. Маючи такий документ, людина може скласти іспит на знання теорії у ТСЦ МВС.

Тільки після успішного тестування майбутній водій може записатися на курси водіння, щоб отримати практичні навички керування транспортним засобом. При цьому піти вчитися можна в будь-яку автошколу: необов’язково ту, де прослуховувався теоретичний курс.

Після складання внутрішнього іспиту випускник знову отримує Свідоцтво, тепер уже про завершення практичного навчання. Запис про це вноситься до бази даних МВС. Лише після того, як буде складений іспит з водіння в ТСЦ, претендент нарешті отримує свій перший водійський документ.

Видане вперше посвідчення дійсне лише 2 роки. Замінити його на постійне, термін використання якого – 30 років, можна за відсутності протягом двох років порушень правил дорожнього руху (насправді можливість зробити 2 помилки водій-початківець все ж таки має). Але скільки часу тепер діють свідоцтва про завершення теоретичного та практичного навчання в автошколі?

Термін дії Свідоцтва, що підтверджує навчання в автошколі

Термін, протягом якого можна скласти теоретичний та практичний іспит у ТСЦ МВС, відрізняється:

 1. Свідоцтво про завершення навчання в акредитованій у МВС автошколі, яке отримують слухачі теоретичного курсу, дійсне 1 рік. Саме протягом такого періоду можна скласти іспит з теорії у ТСЦ.
 2. Свідоцтво, яке видається за підсумками навчання практичним навичкам водіння після успішного складання внутрішнього іспиту в автошколі, дійсне протягом 2-х років. Тобто підтвердити у ТСЦ МВС своє право керувати транспортним засобом обраної категорії можна не одразу, а за деякий час.

Де і як можна пройти підготовку до здачі на права та отримати Свідоцтво про закінчення навчання

До складання іспитів на права допускаються лише випускники акредитованих у МВС автошкіл. У столиці однією з найкращих вважається навчальний центр “Карат”, що дозволяє підготуватися до успішної складання іспитів на отримання посвідчення водія категорій А, А1 і В.

Зміст статтіЗміст статті
Умови набуття прав
Термін дії свідоцтва
Де пройти підготовку
Залишились питання?
Якщо у вас залишилися питання, заповніть форму та наші фахівці у найближчий час зв'яжіться з вами

  необхідно всього 2 місяці
  Вже через два місяці ви отримаєте водійські права.
  немає прихованих платежів
  Часткова або повна оплата вартості навчання.
  навчальні закладів
  Всі навчальні заклади розташовані біля метро.
  водіння
  Практичні заняття вже на другому тижні.
  arrow top