Чи потрібні права на мопед в Україні?

Корисність матеріалу:
5 / 5 ( Відгуків: 17 )

Багато хто вважає, що керувати мопедом – не важче, ніж велосипедом. А тому посвідчення водія на мопед не потрібно. Це не правда. Кожна людина на дорозі відповідає за своє життя, пасажирів та інших учасників дорожнього руху. Тому кожен має обов’язково проходити навчання, після чого отримає права.

Які права потрібні на скутер

Якщо ви хочете отримати права водія на мопед, вам потрібно буде пройти навчання на категорію А або А1:

• Категорія А1 потрібна, якщо ви плануєте керувати скутером об’ємом циліндра менше 50 кубів;
  • Категорію А відкривають, якщо плануєте керувати потужнішим скутером.

Питання “чи треба права на мопед” ставлять ще й тому, що раніше в Україні допускалося керування цим транспортом без наявності посвідчення водія. Але сьогодні потрібні не лише права, а й обов’язково:

• Зареєструвати мопед після придбання;
  • Оформити страховку.

Якщо на дорозі вас зупинить співробітник поліції, і ви не зможете надати один із цих документів, вам доведеться заплатити штраф.

Як бачите, керування мопедом – серйозний процес, до якого висувають ті ж вимоги, що і до керування авто.

Як отримати права на керування мопедом

Якщо ви хочете опанувати навичку управління мопедом, вам потрібно звернутися до автошколи. Для проходження курсів знадобляться такі документи:

• Медична довідка, а також висновок психіатра та нарколога;
  • Копія ідентифікаційного коду;
  • Оригінал та копія паспорта;
  • Чек про оплату держмита.

Починати навчання можна з 14 років, а отримати права на мопед – з 16-ти.

Протягом 1,5-2,5 місяців (залежно від вибору установи) ви навчатиметеся: спочатку теорії, а потім – практичному водінню на автодромі та в місті. Програма курсу схожа на навчання на категорію В: студентам також доведеться освоїти правила дорожнього руху, надання першої медичної допомоги. Їзда на скутері часом буває небезпечною, адже основний потік на дорогах становлять автомобілі. Кожному водієві потрібно уважно та сумлінно освоювати весь теоретичний та практичний матеріал на заняттях.

Скільки коштує категорія прав на скутер

Ви вже знайшли у цій статті відповідь на запитання: на скутер потрібні права чи ні. Тепер спробуємо порахувати, скільки коштуватиме навчання.

Повне навчання водінню на скутері коштує близько 1500 гривень. На реєстрацію доведеться витратити близько 480 грн., а також доведеться купити страховку, вартість якої розраховується індивідуально, залежно від умов. Якщо ж ви знехтуєте цими пунктами, на вас чекає штраф: 500-600 гривень, якщо у вас не буде посвідчення водія, і близько 430 гривень, якщо у вас не буде реєстрації.

Краще не ризикувати та не ганяти на мопеді без прав. Навчання триває недовго, а вибравши хорошу автошколу, ви отримаєте актуальні знання, які дозволять безпечно і акуратно маневрувати на дорогах нашої країни.

Зміст статтіЗміст статті
Права на скутер
Як отримати права
Ціна
Залишились питання?
Якщо у вас залишилися питання, заповніть форму та наші фахівці у найближчий час зв'яжіться з вами

необхідно всього 2 місяці
    Вже через два місяці ви отримаєте водійські права.
    немає прихованих платежів
    Часткова або повна оплата вартості навчання.
    навчальні закладів
    Всі навчальні заклади розташовані біля метро.
    водіння
    Практичні заняття вже на другому тижні.
    застосунок ПДР Тести України