Чи потрібні права на електросамокат

Корисність матеріалу:
5 / 5 ( Відгуків: 20 )

Не секрет, що сьогодні активно освоюється всілякий електротранспорт і на дорогах України нерідко можна зустріти лихих гонщиків, які мчать на електросамокатах пішохідними та транспортними дорогами. Якщо ви тільки збираєтеся придбати цей вид транспорту, напевно, вас цікавить питання: чи потрібні права на електросамокат? І з якого віку можна керувати цим засобом. Розповідаємо у статті.

Чи потрібні права на електричний самокат

Чи потрібні права на електросамокат? На момент написання цієї статті у 2022 році права на керування електричним самокатом не потрібні. Будь-хто може кататися на ньому, при цьому виділених смуг на дорогах загального призначення для самокатів немає. Але оскільки часто лихі “водії” схильні до екстремальної їзди та високих швидкостей (електросамокати розвивають швидкість до 30-60 км/год.), то вони можуть становити небезпеку для інших учасників руху, у тому числі й для пішоходів. Тому ми рекомендуємо дотримуватись певних правил під час руху на дорозі.

Яких правил дотримуватись при їзді на електросамокаті

Якщо ви стали на електричний самокат, то:

 • Використовуйте шолом та інші засоби захисту;
 • Одягніть одяг з підсвічуванням, щоб вас було добре видно іншим водіям та пішоходам;
 • Дотримуйтесь крайніх смуг дороги, ближче до тротуару;
 • Там, де є велосипедні доріжки, рухайтеся ними;
 • Не розганяйтеся в зонах поганої видимості чи там, де можуть гуляти діти;
 • Дотримуйтесь правил дорожнього руху.

При переході пішохідних переходів рекомендується везти транспорт поруч із собою, а не переїжджати на ньому.

Наразі ні на які електросамокати не потрібні права, але питання про їх запровадження вже розглядається. Все тому, що почастішали аварії та випадки одержання серйозних травм, а оскільки кількість водіїв електротранспорту зростає, актуально прописати певні правила дорожнього руху для них.

Також очевидно, що рух не можна здійснювати у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння. Але поки що це також не закріплено законодавчо.

З якого віку можна стати на електросамокат

Чи можна їздити електросамокатом без прав? Так. А з якого віку можна керувати цим транспортним засобом? Такої інформації не встановлено законодавством. Але якщо ви хочете придбати електричний самокат для своєї дитини, найкраще це зробити щонайменше з 7 років. У цьому віці він уже зможе оцінити небезпеки, регулювати швидкість, відповідати за свої вчинки. При цьому найкраще рухатися пішохідною зоною, а не дорогами загального призначення.

Таким чином, якщо вас спитають з якої потужності потрібні права на електросамокат, можете сміливо відповідати: права на водіння поки що не потрібні. Однак дотримуватись основних правил руху потрібно обов’язково, щоб гарантувати безпеку собі та іншим водіям та пішоходам на дорогах.

Зміст статтіЗміст статті
Права на електросамокат
Правила їзди
Вік для керування
Залишились питання?
Якщо у вас залишилися питання, заповніть форму та наші фахівці у найближчий час зв'яжіться з вами

  необхідно всього 2 місяці
  Вже через два місяці ви отримаєте водійські права.
  немає прихованих платежів
  Часткова або повна оплата вартості навчання.
  навчальні закладів
  Всі навчальні заклади розташовані біля метро.
  водіння
  Практичні заняття вже на другому тижні.
  arrow top